آیین افتتاح، کلنگ زنی و رونمایی از طرح های بزرگ شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق

شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق با اعتباری بالغ بر 62 هزار میلیارد ریال کلنگ زنی، افتتاح و رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق، آیین افتتاح، کلنگ زنی و رونمایی از طرح های بزرگ شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق طی مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، استاندار یزد، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور، فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

** عملیات احداث خط فرآوری سنگ های پر عیار و باطله معدن چغارت در بافق

مراسم کلنگ‌زنی احداث خط فرآوری سنگ‌های کم عیار و باطله معدن چغارت با ظرفیت سه میلیون تن با سرمایه‌گذاری 800 میلیارد ریالی در مدت هشت ماه انجام می‌گیرد و برای 120 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی دارد.

** احداث کارخانه آهن اسفنجی به ظرفیت 1.7 میلیون تن

دومین طرح که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد، احداث کارخانه آهن اسفنجی به ظرفیت 1.7 میلیون تن با سرمایه‌گذاری آن 60 هزار میلیارد ریال می باشد که این پروژه در مدت 36 ماه اجرا می‌شود و برای 900 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی دارد. اهداف این پروژه ایجاد ارزش افزوده، حرکت در مسیر توسعه زنجیره فولاد، تأمین خوراک برای کارخانه‌های فولادسازی است.

** افتتاح دو پست اختصاصی برق

افتتاح پست‌های اختصاصی برق شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق که شامل پست برق نخلستان با ظرفیت 150 مگاوات و پست برق آفتاب با ظرفیت 150 مگاوات با اعتبار 900 میلیارد ریال می باشد و هدف از اجرای این طرح تأمین برق پایدار مطمئن برای کارخانه گندله‌سازی سه چاهون و سایر توسعه ای این شرکت می باشد.

** کلنگ زنی خط فرآوری سنگ‌های کم عیار سه چاهون

پروژه احداث خط فرآوری سنگ‌های کم عیار سه چاهون با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد ریال و با ظرفیت سه میلیون تن می‌باشد که برای 120 نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی دارد و ایجاد ارزش افزوده، تأمین بخشی از خوراک مورد نیاز کارخانجات کنسانتره و توسعه اشتغال در منطقه از جمله اهداف این پروژه صنعتی- معدنی می باشد.

** رونمایی از دو سامانه باهم و سوت زنی

از دیگر برنامه‌های وزیر تعاون در سفر به شهرستان بافق رونمایی از سامانه با هم بود، این سامانه درگاه ارتباطی مستقیم کارگران با مدیریت و قابل دسترسی از پرتال داخلی شرکت بدون نیاز به اینترنت است و امکان دریافت درخواست‌ها، شکایت‌ها و ایده‌های نوآور را دارد.

همچنین در این مراسم از سامانه سوت‌زنی که یک درگاه افشاگری فساد است، قابلیت دسترسی از طریق سایت شرکت را دارا می باشد و به بررسی سریع گزارش‌ها جهت جلوگیری یا برخورد با فساد می‌پردازد، رونمایی شد.

​​​​​​​