به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ همزمان با اولين روز از هفته دفاع مقدس مسئولان و جمعي از بسيجيان وخانواده ي شهدا با امام جمعه بافق ديدار کردند.

امام جمعه بافق با گراميداشت هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد : دفاع مقدس یکی از برگ‌های زرین انقلاب اسلامی است که یادآور رشادت و شجاعت و ايثار رزمندگان غیور ایران اسلامی است.

"حجت الاسلام سيد جواد سليماني" هفته دفاع مقدس را یادآور حادثه‌اى عظیم و به بار نشستن نتایجى عظیم‌تر در سیر انقلاب دانست و گفت: دفاع مقدس ما در زمينه‏هاي مختلف سياسي، نظامي، اجتماعي، فرهنگي و... توانست معادلات جهاني را بر هم بزند و تحليل‏هاي آنان را نقش بر آب کرد.

وي افزود: حدود۲۰ماه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود و دولت نوپای جمهوری اسلامی ایران مشغول بازسازی سازمانها و تشکیلات دولتی بوده و نیروهای مسلح هنوز سازماندهی وآمادگی کاملی برای مقابله نداشتند که جنگ شروع شد و تمام امکانات سرازير به جبهه هاي جنگ شد.

سليماني خاطر نشان کرد : در 31 شهريور 59 عراق با تمام امکانات حملات زميني ، هوايي و دريايي خود را به طول 900 کيلومتر عليه ايران شروع کرد آن هم يک جنگ نابرابر .

امام جمعه بافق ضمن تاکيد بر وجود ولايت فقيه به عنوان يک پشتيبان قوي براي نظام گفت: اگر ولايت فقيه نبود مردم وارد جنگ نمي شدند ولايت فقيه پشتوانه محکمي براي مردم بود فداکاري ، ايثار و رهبري امام باعث پيروزي در جنگ شد.

حجت الاسلام سليماني يکي از مزيت هاي جنگ را حضور بسيجي ها و پايگاههاي مقاومت بسيج در تمام کشور عنوان کرد و افزود: بسيجي با يک ندا حضور پيدا مي کند و اين يک قدرت به تمام معنا و بدون هزينه براي يک کشور است .

وي از کشور ايران به عنوان امن ترين کشور دنيا يادکرد و تصريح کرد: مهمترین نتیجه‌ای که دفاع مقدس در پی داشت بیداری و جنبش‌های اسلامی و فرار سردمداران رژیم‌های غاصب از کشورهای اسلامی بوده که این از برکات تأسیس نظام جمهوری اسلامی است

در ابتداي اين ديدار " سرهنگ جمالي" فرمانده ناحيه مقاومت بسيج بافق ضمن تبريک هفته دفاع مقدس به تشريح برنامه هاي اين هفته در شهرستان بافق پرداخت و گفت: ديدار با خانواده معظم شاهد و جانبازان ، گلباران قبور شهدا ، رژه نيروهاي مسلح ، برگزاري يادمان شهدا ، برگزاري نمايشگاه هاي فرهنگي و هنري ، مسابقات ورزشي و فرهنگي گردهمايي حلقه هاي صالحين و نواختن زنگ ايثار و شهادت را از جمله برنامه هاي فرهنگي اين هفته عنوان کرد.