4 تیر، آغاز بیست و نهمین سفر زیارتی کاروان پیاده امام رضا(ع) بافق

در آستانه بیست و نهمین سفر زیارتی کاروان پیاده امام رضا(ع) شهرستان بافق به مشهد مقدس ، نشست هماهنگی و برنامه ریزی بدرقه زائران علی بن موسی الرضا(ع) به ریاست معاون سیاسی فرماندار بافق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ در آستانه بیست و نهمین سفر زیارتی کاروان پیاده امام رضا(ع) شهرستان بافق به مشهد مقدس ، نشست هماهنگی و برنامه ریزی بدرقه زائران علی بن موسی الرضا(ع) به ریاست معاون سیاسی فرماندار بافق برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بافق در این نشست با اشاره به اینکه سفر پیاده امام رضا(ع) یک کار فرهنگی و مذهبی باشکوه در سطح کشور می باشد، گفت: برگزاری این سفر معنوی بعد از شرایط کرونا و جریان هتک حرمت به حضرت امام رضا(ع) باید نسبت به سال های گذشته متمایز و بهتر انجام شود.

سید محمد باقی زاده افزود: زائرین پیاده علی بن موسی الرضا(ع) باید در جواب هتک حرمت دشمنان انقلاب و اسلام به محضر مبارک حضرت رضا(ع) در این مسیر گام بردارند.

مدیر موسسه خیریه ، فرهنگی و مذهبی بیت الرضا(ع) و مدیر کاروان پیاده با اشاره به اینکه سفر امسال بیست و نهمین سفر زیارتی کاروان پیاده امام رضا(ع) می باشد، گفت: سفر امسال همزمان با چهارم تیر روز دحول الارض شروع می شود و زائرین پیاده پس از عبور از 86 شهر و روستا در عید سعید غدیر خم به مشهد الرضا خواهند رسید.

سیدعلی طباطبایی، افزود: در بیست و نهمین سفر پیاده امام رضا(ع) 150 نفر ثبت نام نموده اند که به تاسی از بانوی اسلام حضرت خدیجه(س) مسیر جاده ولایت را در مدت قریب یک ماه گام بر می دارند.

وی یکی از اقدامات مهم سفر پیاده امسال را افتتاح بیت الرضا در مشهد مقدس عنوان کرد و گفت: این مکان در پنج طبقه شامل حسینیه، 113 سوئیت اسکان ، پارکینیگ و ...می باشد.

گفتنی است در این نشست پس از تبادل نظر و ارائه پیشنهادات برای اجرای باشکوه تر برگزار شدن مراسم بدرقه زائران پیاده امام رضا(ع) برنامه های فرهنگی و هنری از جمله برگزاری سرود همگانی، مسابقات خاطره نویسی، عکاسی و کلیپ تصویری، آذین بندی و نصب بنر از جمله این برنامه ها می باشد.