به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛فرماندار شهرستان بافق به اتفاق معاون و مشاور خود با حضور در دفتر امام جمعه بافق پیرامون مسائل شهرستان با ایشان دیدار و گفت‌وگو کرد.

فرماندار بافق در ابتدا بر نقش سازنده و پدرانه امام جمعه در ایجاد همدلی بین مسئولان و آحاد جامعه در جریانات اخیر شهرستان با هدف کمک به مسئولان اجرایی شهر در راستای خدمت‌رسانی بهتر برای حل مشکلات مردم تاکید کرد و افزود: باید با مدیریت صحیح از پتانسیل های موجود در شهرستان در راستای رشد و توسعه شهرستان استفاده کرد.

"سید مهدی طلایی مقدم" در ادامه با اشاره به روند توسعه شهرستان و اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی یادآورشد: الحمدالله با پیگیری های بعمل آمده پروژه های زیرساختی از جمله گاز رسانی ،بزرگراه یزد – بافق ، فاضلاب شهری ، توسعه و تجهیز بیمارستان بافق با سرعت در حال اجرا می باشد که در آینده باعث رشد و توسعه شهرستان خواهد شد.

وی به پروژه های صنعتی و معدنی شهرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری های مدیر عامل شرکت سنگ آهن و دیگر مجموعه های معدنی و صنعتی شاهد اجرای طرحهای جوار معدنی از جمله آگلومراسیون ، گندله سازی و فولاد سازی هستیم که با راه اندازی تمام کارخانجات مذکور شهرستان بافق بع قطب فولاد و صنعت منطقه تبدیل خواهد شد.

طلایی مقدم به جلسه مشترک خود با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان ، نماینده مردم بافق در مجلس و مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی در یزد اشاره کرد و با توجه به محرومیت منطقه و ضرورت خدمات در مبحث بهداشت و درمان گفت: دانشگاه علوم پزشکی یزد متقبل شد در صورت اختصاص اعتبار به استان یزد مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ريال جهت بهسازی بیمارستان بافق اختصاص دهد.

فرماندار بافق در ادامه به سایر مصوبات جلسه مذکور اشاره کرد و خاطر نشان کرد: اختصاص مبلغ 4 میلیارد ريال برای خرید میکروسکوپ چشم پزشکی برای بیمارستان بافق توسط شرکت سنگ آهن ، اختصاص مبلغ 5 میلیارد ريال توسط فرمانداری و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جهت توسعه بیمارستان ، استقرار تمام وقت متخصص چشم ، اطفال ، زنان و زایمان و داخلی حداکثر تا نیمه آبان در بیمارستان ، اختصاص متخصص رادیولوژی و استقرار آن سه روز در هفته حداکثر تا نیمه آبان توسط دانشگاه علوم پزشکی برای بیمارستان بافق ، شروع برگزاری مناقصه طرح توسعه بیمارستان بافق تا پایان آبان سال جاری توسط دانشگاه علوم پزشکی و در نهایت دانشگاه علوم پزشکی یزد متعهد شد در صورت اختصاص متخصص ارتوپد ، پوست و ENT به استان با اولویت به بافق اعزام شود حتی اگر یک نفر باشد.

امام جمعه بافق در پایان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاشهای ارزنده مسئولان استان و شهرستان ، وحدت و همدلی را لازمه امور اجتماعی و رمز توسعه شهرستان دانست و تصریح کرد: رمز پیروزی هر جامعه ای وحدت و همدلی است و تفرقه پرتگاهی است که همه جامعه را به سقوط می کشاند.

"حجت الاسلام سلیمانی" در ادامه به واقع بینی و دیدن نقاط مثبت فراوان در کنار برخی نقاط ضعف اشاره کرد و یادآور شد: اگر چه مشکلات و نقاط ضعف در شهرستان وجود دارد اما باید بدانیم نقاط مثبت و اثرگذار بسیاری در بافق وجود دارد که باید دیده شوند و مورد تاکید قرار گیرد.