فرماندار بافق در نشست فصلی مجلس دانش آموزی شهرستان بافق بیان کرد:

مطمئن هستم که شهرستان بافق در آینده هیچ مشکلی در حوزه مدیریتی نخواهد داشت

فرماندار بافق در نشست فصلی مجلس شورای دانش آموزی شهرستان بافق با اشاره به پرورش نیروی انسانی و حضور دانش آمزان نخبه در شورای دانش آموزی گفت: مطمئن هستم که شهرستان بافق در آینده هیچ مشکلی در حوزه مدیریتی نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، نشست علنی فصل تابستان مجلس دانش آموزی شهرستان بافق با حضور نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و معاون سیاسی فرماندار بافق، رئیس و معاونین آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان و نمایندگان دانش آموزان شهرستان در سالن اجتماعات کانون شهید باهنر بافق برگزار شد.

فرماندار شهرستان بافق در این آیین با اشاره به اینکه در بافق مشاغل و حرفه هایی در حوزه معدن و صنعت در حال ایجاد است که شاید در آینده با کمبود نیروی انسانی آن شغل مواجه شویم، گفت: با تجربه ای که استان در دشت یزد-اردکان دارد برای تامین نیروی انسانی صنایع خود از افرادی از خارج شهرستان و استان وارد صنایع شدند که به طبع با حضور ایشان در شهرستان طبعات اجتماعی و فرهنگی خاص خود را ایجاد کرد، اگر در بافق در حوزه پرورش نیروی انسانی تدبیری اندیشه نشود، ما هم با این مواجه خواهیم شد.

سید مهدی طلائی مقدم با تاکید بر سخنرانی زیبا، سنجیده و کاملا حرفه ای اعضای شورای دانش آموزی و بیان مسائل، برنامه ها و مشکلات دانش آموزی در این نشست، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با سخنرانی که از این عزیزان دیدم مطمئن هستم که شهرستان بافق در آینده هیچ مشکلی در حوزه مدیریتی نخواهد داشت.

وی با تشبیه شورای دانش آموزی به نخبگان و تعریف افراد نخبه، گفت: نخبه کسی است که ایده خود را بیان می کند و جامعه بر اساس ایده های آنان آینده را می سازند و شما به عنوان نخبگان دانش آموزش، افرادی هستید که در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی مطالب و ایده خود را بیان می کنند و راهکار می دهند.

طلائی مقدم افزود: این مشاور و گفتگو دو طرفه است، شما با دانش آموزان گفتگو می کنید و از طرف مقابل این مطالب را با مسئولان مطرح می کنید که خیلی از این مطالب گره گشای مشکلات خواهد شد.

فرماندار بافق یادآور شد: در حوزه دانش آموزی و آموزش و پرورش هیچ وقت کلمه ای تحت عنوان هزینه نداریم، بلکه این مبالغی که گذاشته می شود به نوعی سرمایه گذاری در حوزه نیروی انسانی است.

رئیش شورای آموزش و پرورش شهرستان بافق، دانش آموزان و دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه ها را به عنوان یک کارخانه آماده انسان سازی تشبیه کرد و گفت: این دانش آموز و دانشجو با تجربه ای که از علم و تلاش در دوران تحصیل خود کسب کرده است آماده بهره برداری در تمام زمینه های فرهنگی، هنری، ورزشی و ...می باشد، باید از ظرفیت بالای این افراد استفاده شود.

وی افزود: باید در شهرستان بافق این هنر را داشته باشیم که نخبگان را جذب کنیم، بافق برای آینده ظرفیت بالایی در نیروی انسانی دارد.

طلائی مقدم از شورای دانش آموزی خواست پیشنهادات و موارد درخواستی خود را در زمینه کنکور و کلاسهای آموزشی ارائه نمایند و این نوید را داد که هیچ محدودیتی در سرمایه گذاری کنکور و کلاس های آموزشی نداریم چراکه آینده بافق در گرو این سرمایه گذاری امروز ما می باشد.

وی خطاب به اعضای شورای دانش آموزی و مدیران آموزش پرورش گفت: شما بهترین سفیران سلامت هستید و می توانید والدین و دوستان خود دعوت کنید ضمن رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی، در اولین فرصت واکسن خود را تزریق کنند تا شاهد عبور از این بیماری باشیم.

در پایان احکام نمایندگان دانش آموزان شهرستان بافق به دست فرماندار شهرستان و مسئولان محلی اهدا شد.