مدير كل توسعه، تجهيز و نوسازی مدارس استان:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ بنا بر دعوت و پیگیری فرماندار بافق مدير كل توسعه، تجهيز و نوسازی مدارس استان یزد در سفر یک روزه خود به بافق از تعدادی از مدارس این شهرستان بازدید کرد.

 وی درحاشیه این بازدید ها از اعتبار2 میلیارد ریالی جهت مرمت و بهسازی آسفالت مدارس این شهرستان خبرداد و گفت:این اعتبار از وزارت خانه و از طریق پالایشگاه گرفته شده است.

محمدرضا عارفی همچنین افزود: طی 3 ماهه اخیر حدود 3هزار و 500 متر از سقف مدارس استان یزد بهسازی و ایزوگام شده است.

وی در رابطه با اتمام مدرسه خیری خادمیان بیان کرد:این مدرسه نزدیک به 7 سال است که تعطیل شده و برخی مشکلات حل شده است که اعتبار برآورد شده در خصوص اتمام این پروژه بیش از 700 میلیون تومان می باشد و تمام سعی بر این است که این مدرسه در دهه فجر افتتاح شود.

مدیر کل توسعه، تجهيز و نوسازی استان یزد به برخی پروژه های تعریف شده در این شهرستان اشاره و تصریح کرد: پروژه تخریب و بازسازی در مناطق دچار مشکل این شهرستان تعریف شده و پروژه تخریب و بازسازی مدرسه 6کلاسه در این شهرستان اجرا می شود که بیش از 12میلیارد ریال اعتبار این گونه پروژه ها می باشد.

عارفی افزود:اعتبار این پروژه نیز در نظر گرفته می شود و طی یکماه آینده کلنگ آن در این شهرستان به زمین می خورد.

وی در خصوص ضرورت تعمیر برخی مدارس شهرستان بیان داشت: مقاوم سازی مدرسه شهیدکارگران، استاندارد سازی گرمایش مدرسه یاران مهدی،اتمام مدرسه خیری خادمیان،نیازکامپیوترمدرسه طالقانی ،استاندارد سازی گرمایش نمازخانه مدرسه 22بهمن و تجهیز برخی مدارس درخصوص وسایل آزمایشگاهی،سیستم گرمایشی و کتابخانه از اقداماتی است که در این شهرستان انجام می شود.

 مدیرکل توسعه، تجهيز و نوسازی استان یزد اعتبار مقاوم سازی اکثر پروژه ها را بالای 100میلیون تومان عنوان کرد.

عارفی همچنین از فرماندار بافق جهت همکاری در اتمام و تعمبر این پروژه ها تشکر و قدردانی کرد.

خبر: پریسا رجبی