فرماندار بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ فرماندار بافق با بیان اینکه دو درصد تنفیذ رهبری است اظهار داشت: این پرداختی طبق دستور امام راحل می باشد و باید به شهر پرداخت شود و انصافا هم تا كنون شركت سنگ آهن مركزي در اين زمينه خوب عمل كرده است.

محمد زاده رحمانی با اشاره پیگیری ها و حضور برخی از مسوولان در جلسه گزارش دهی بیان کرد: دیدگاه من این است که اگر مدیری کار می کند باید از کارگروه و از سوال و جواب استقبال کند.

وی افزود: ما نیز در حوزه کاری خود کارها را پیگیری می کنیم و مواردی از چهل و چهارمین صورتجلسه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی که بر عهده فرماندار بوده است با همراهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر انجام شده است.

فرماندار با اشاره به حضور مسئولین استانی در حوزه های کاری مختلف در بافق عنوان کرد: در هر شرایطی از پتانسیل اعضای شورای اسلامی جهت حضور در جلسات استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین با بیان مشکلات مجتمع فولاد بافق گفت: پیگیری هایی توسط استانداري و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای ذوب و احیای مجتمع فولاد ابویی صورت گرفته و تعامل با شرکت سنگ آهن نیز برقرار است و از تزریق گاز به این مجتمع ۴ ماه می گذرد راه دسترسی نیز محیا و ابویی باید گامهای بعدی را بردارد.

فرماندار بافق با اشاره به مشکلات کارگران شرکت فسفات آسفوردی تصریح کرد: با قرارگاه خاتم جلساتی برگزار و مقرر شد مشکلات کارگران فسفات با کارفرما حل شود.

 وی اضافه کرد:فرش قرمز جلوی سرمایه گذار منوط به اینکه حق و حقوق کارگر داده شود پهن می کنیم و کارگر باید حق خود را طلب کند.

وی ضمن توصیه به کارگران انگشت شمار در بافق که رفتار خوبی با کارفرما ندارند خاطر نشان کرد: ۱۱ هزار و ۸۰۰  کارگر در بافق مشغول به فعالیت هستند نظر من این است که کارگران بافقی با کارفرمایی که انصاف دارد رابطه خوبی داشته باشند.

زاده رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود از احداث فرودگاه در مقیاس کوچک  خبر داد و اظهار داشت: به منظور احداث این طرح نیز ۱۶ میلیارد تومان نياز است كه بخش خصوصي تامين مي كند.

فرماندار همچنین اشاره ای به احداث دانشگاه فنی حرفه ای در مهرماه سال آینده داشت و گفت: دانشگاه های دیگر شهرستان دغدغه نداشته باشند، یک رقابت سالم است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بافق کمترین اخذ تسهیلات را از بانکها استان برای سرمایه گذاری داشته است تصریح کرد:اقدامات مربوط به ایجاد پهنه صنعتی روبروی ذوب و روی و در منطقه سبزدشت صورت گرفته است.

 وی با اشاره به گاز رسانی در مناطق مختلف شهرستان بیان کرد: علمک ها پراکنده به سمت بلوار امام رضا (ع) کامل می شود و در حال حاضر گازرسانی در روستاهای حاشيه شهر از جمله حاجی آباد و صدر آباد در حال انجام است.

زاده رحمانی همچنین با بیان اینکه بحث فیبر نوری یکماه است که از شهرک صنعتی به فهرج وصل شده است خاطر نشان کرد: بافق تنها شهر استان است که دو فیبر نوری  زیر ساختهای مخابراتی دارد.

وی همچنین از پیشرفت ۸۵ درصدی جاده بافق - یزد خبر داد و گفت: طبق قول مدیر کل راه بهمن یا اسفند سالجاری این طرح به اتمام می رسد، محدوده  پل اسدی با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان در حال انجام است و از هفته آینده قیر پاشی ۶ کیلومتر اول آغاز می شود.

زاده رحمانی همچنین با اشاره به پروژه جاده بافق به بهاباد تصریح کرد: ۲۲ کیلومتر از جاده بهاباد توسط مسئولین بهاباد انجام شده است و پیگیری در خصوص شروع کار از سمت بافق نیز ادامه دارد.

 وی احداث جاده بافق به سمت خرانق را یک فرصت عنوان و افزود: اين جاده در آينده يك محور ترانزيتي خواهد بود.

بالاترین مقام اجرایی شهرستان با اشاره به پرورش و تربیت نیروی انسانی گفت:  نیرو پروری و جانشین پروری در دستور کار است جوان های بافقی نیز در آزمونهای دولتی و استخدامی شرکت کنند.