نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان از دبیرستان علوم و معارف صدرا بافق

بازدید مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان از دبیرستان علوم و معارف صدرا بافق


بازدید مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان از دبیرستان علوم و معارف صدرا بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "حسینی کوهستانی " مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان در بازدید از دبیرستان صدرا پیرامون زندگی شهید مطهری و نقش ایشان در اهداف نظام اظهار داشت : شهید مرتضی مطهری یکی از آن معلمان راستین بود که با نگاه ترکیبی به همه معارف بشری نظر می کرد.

حسینی کوهستانی افزود: مطهری تمامی تلاشهای علمی و عملی را مقدمه ای برای عبادت می دانست و با شهادت ، عبادت عملی و علمی خود را کامل کرد.

مدیر کل سازمان تبلیغات استان با اشاره به فرمایشات امام راحل(ره) در مورد نقش معلم گفت: نقش معلم در جامعه، نقش انبیاء است ، انبیا معلم بشرهستند ، تمام ملت باید معلم باشند، فرزندان اسلام تمام افرادش معلم باید باشندو تمام افرادش متعلم.

در این مراسم امام جمعه بافق در رابطه با مقام ومنزلت معلم به استناد سخن امام جعفر صادق(ع) گفت: هنگامی که روز قیامت شود خداوند تمام انسانها را جمع می کند و چون ترازوی اعمال نهاده شد و خون شهیدان را بامرکب قلم عالمان و معلمان بسنجند ، ارزش مرکب آنان بر خون شهیدان فزونی خواهد کرد.

حجت الاسلام سلیمانی در ادامه افزود : ارزش مرکب بدان جهت است که شهیدان در سایه علم و تربیت معلمان و تعلیم شایسته آنان به خدا راه یافته و لیاقت شهادت نصیبشان شده است .

سلیمانی خطاب به دانش آموزان دبیرستان صدرا گفت: رمز موفقیت شما در زندگی و تحصیل ، احترام گذاشتن به پدر و مادر و همچنین معلم است که اینان راه زندگی و سعادت را به شما نشان می دهند.

سرپرست فرمانداری بافق نیز با تبریک هفته معلم و تقدیر و تشکر از زحمات دبیران دبیرستان صدرا گفت: معلم هیچ وقت تکلیفش تمام نمی شود و همیشه باید در حال تعلیم وتعلم باشد و این زمان و دوره خاصی ندارد .

"حسین ندافیان" در ادامه به جایگاه معلم در جامعه اشاره کرد و گفت: معلم ایمان را بر لوح جان و ضمیرهای پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همگان می رساند وهمچنین سیاهی جهل را از دل ها می زدایدو زلال دانایی را در روان بشر جاری می کند .

خاطر نشان می شود 50 دانش آموزدر دبیرستان دخترانه علوم و معارف صدار بافق مشغول به تحصیل می باشند که از این تعداد 17 نفر در کنکور امسال شرکت می کنند واز افتخارات دیگر این آموزشگاه اینکه سال گذشته هفت نفر از دانش آموزان دبیرستان صدرا  7 رتبه برتر کنکور شهرستان را به خود اختصاص داده است.