نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برنامه‌های دهه مبارک فجر کمیته مساجد و تشکلهای مردمی در بافق اعلام شد

برنامه‌های دهه مبارک فجر کمیته مساجد و تشکلهای مردمی در بافق اعلام شدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، کارشناس تبلیغات اسلامی بافق، در جلسه مشترک کمیته‌های مساجد، هیئت‌های مذهبی، تشکلهای دینی، زنان و خانواده، برنامه‌های این شهرستان را برای دهه مبارکه فجر اعلام کرد.

"حجت‌الاسلام سعید ذاکرنیا" ضمن درخواست همکاری بیشتر از حلقه های تربیتی طرح صالحین با سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: استفاده از روحانیون و استادان خوش بیان حوزه و دانشگاه در اجتماع حلقه های صالحین برای ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی ایران و رویداد تاریخی دهه فجر 57 بسیار تأثیرگذار است.

کارشناس تبلیغات اسلامی بافق، انقلاب اسلامی را برگرفته از عاشورای حسینی دانست و افزود: همان‌گونه که نهضت امام حسین(ع) نیاز به پیام رسانی امام سجاد(ع) و حضرت زینب کبري(س) داشت، دستاوردهای انقلاب اسلامي ما هم باید در هر زمان و مکان برای مردم به ویژه نسل های بعد از انقلاب بازگو شود.

وی تصریح کرد: دهه فجر یادآور خاطرات شور انگیز زنان و مردان شجاع و شهادت‌طلبی است که برای رسیدن به آزادی، استقلال و تحقق آرمان‌های بلند امام خمینی(ره) قیام کردند و نظام سلطنتی دو هزار و 500 ساله را در هم پیچیدند.

ذاکری‌نیا با بیان اینکه جوانان و نوجوانان، قیام سال 57 مردم و دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند بیان داشت: این معضل بزرگی است که برخی هیئت‌های مذهبی، تکایا و مساجد با این قشر عظیم جامعه ارتباط خوبی ندارند.

وی برنامه های اجرایی دهه فجر امسال سازمان تبلیغات اسلامی بافق را حول محور اعزام مُبلغ به مدارس و اماکن مذهبی همچنین دعوت از استادان مبارز حوزه علمیه قم از جمله دعوت از حجج الاسلام دکتر فهیم نیا و ملانوری کارشناس ادیان و فرقه های مذهبی در قالب طرح گفتمانهای دینی عنوان کرد.

به گفته حجت الاسلام ذاکری نیا، جلسات قرآنی، طرح گفتمان دینی، شبی با قرآن، آذین بندی مساجد، تکایا، ادارات و اصناف سطح شهر، پخش سرودهای انقلابی، مسابقات خاطره نویسی، دل نوشته های جوانان، کتابخوانی، اهدای جوایز به اسامی روح الله، اردوی مشهد مقدس ویژه مددجویان، گل باران و عطر افشانی گلزار شهدا، همچنین راه اندازی کاروان انقلاب در روستاها و جشن 12 بهمن در صحن امامزاده عبدالله به مناسبت سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی از دیگر برنامه های دهه فجر امسال بافق است.