نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

خوابگاه دبیرستانه نمونه حضرت معصومه در مبارکه بافق ساخته شد

خوابگاه دبیرستانه نمونه حضرت معصومه در مبارکه بافق ساخته شد


با همت یک خیّر :
 یک خیر 75 ساله، خوابگاه دبیرستانه نمونه دخترانه شبانه روزی حضرت معصومه(س) مبارکه بافق را ساخت.

"محمد حسین ایرانمنش" بازنشسته شرکت سنگ آهن مرکزی بافق روز یکشنبه ، گفت: با هدف ادای دِین خود به مقام شامخ معلم و ایجاد زمینه رشد و بالندگی در دانش آموزان، اقدام به ساخت این خوابگاه نمودم تا دانش آموزان غیر بومی به راحتی از آن استفاده کنند.

این خیّر نیکو کار همچنین از ساخت 6 کلاس تخصصی و باز سازی آزمایشگاه در این آموزشگاه خبر داد و گفت: این کلاسها به مرکز رایانه و لابراتوار زبان مجهز شده اند.
وی ایجاد کتابخانه و ساخت سالن اجتماعات این دبیرستان را نیز یاد آورشد و افزود: هم اینک بیش از 6300 جلد کتاب در زمینه های مختلف به ویژه آموزشی و پژوهشی در دسترس و استفاده دانش آموزان این آموزشگاه قرار دارد.
ایرانمنش خاطر نشان کرد : خوابگاههای فرسوده قبلی به کتابخانه و آزمایشگاه تبدیل شده است.
وی مجموع مکانهای ساخته شده توسط خود را افزون بر 800 متر مربع عنوان نمود و از هزینه های انجام شده خود داری کرد.
به گفته این خیر و تایید رئیس آموزش و پرورش بافق ، پس از تامین تجهیز ات لازم یارانه ای و ایجاد کتابخانه و کلاسهای تخصصی در این آموزشگاه ، سطح آموزش و آگاهی دانش آموزان به نحو چشمگیر ارتقاء پیدا کرد.
او ادامه داد: در همین راستا تمام دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی این دبیرستان به مراکز آموزش عالی کشور راه پیدا کردند و برخی از آنها رتبه 15تا 38 کنکور را به دست آوردند.
وی ، هدف از تجهیز این آموزشگاه را برخورداری دانش آموزان از امکانات وتکنو لوژی روز کشور عنوان کرد.
دبیرستان نمونه شبانه روزی حضرت معصومه (س) با 300 دانش آموز در روستای مبارکه و در مجاورت بافق قرار دارد که از این تعدا دانش آموز بیش از 80 نفر غیر بومی هستند که از خوابگاه مذکور استفاده می کنند.
مهندس ایرانمنش همچنین از تاسیس بنیاد تجهیز مدارس در بافق خبر داد و گفت: این بنیاد به منظور بهبود امکانات آموزشی در راستای ارتقای علمی دانش آموزان با توجیه شرعی و تاکید مراجع تقلید و حمایت امام جمعه بافق با همکاری علاقمندان متخصص و مسوول و همچنین کمکهای مردمی با اساس نامه مشخص شکل گرفت و ثبت شد.
وی کمک به ارتقاء ، گسترش و روز آمد سازی تجهیزات و فضای آموزشی ، اعطای قرض الحسنه بورس ، جوائز تحصیلی و کمکهای مالی به دانش آموزان مستعد و کوشای واجد شرایط، کمک به تامین امکانات لازم برای جذب دبیران برجسته، ارائه مشاوره به مدارس شهرستان بافق و همچنین کمک به گسترش و توسعه فعالیتهای علمی و پژوهشی را از مهمترین اهداف تاسیس بنیاد تجهیز مدارس بافق بر شمرد.

گروه خبری : عبداللهی/عسکری