نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رجز خوانی استکبار در مورد انقلاب اسلامی بیهوده است

رجز خوانی استکبار در مورد انقلاب اسلامی بیهوده است


امام جمعه بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی" در خطبه های نمازجمعه این هفته بافق با گرامیداشت پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: تشکیل بسیج یک حرکت بی سابقه در طول تاریخ اسلام به فرمان امام خمینی (ره) بود.

وی بنیانگذار بسیج در تاریخ اسلام را پیامبر اکرم (ص) معرفی کرد و افزود: تشکیل حکومت در صدر اسلام توسط پیامبر در مدینه از مهمترین اقداماتی بود که با بسیج مسلمانان صورت گرفت.

امام جمعه بافق با بیان اینکه هرکس که دلش برای اسلام و نظام می تپد، بسیجی است، خاطرنشان کرد: پایبندی به بسیج یعنی اعتقاد به ولایت فقیه که یادگار عظیم انقلاب و امام (ره) است.

سلیمانی، اقتدار بسیجیان انقلاب در طول هشت سال دفاع مقدس را عظیم توصیف کرد و بیان داشت: اخلاص، ایمان و اعتقاد بسیجیان باعث پیروزی اسلام در دفاع مقدس و قدرت‌های جهانی شد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار بسیجیان  اشاره کرد و افزود: استکبار و استکبار ستیزی در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره وجود دارد.

خطیب جمعه بافق با بیان اینکه بسیجیان فرهنگ و ایده بسیجی را از امام حسین (ع) و عاشورا درس گرفته اند، تصریح کرد: ملت بسیجی و انقلابی ایران هیچگاه زیر باز ظلم و ستم استکبار نمی‌رود و اجازه ظلم به هیچکس هم نمی‌دهد.

سلیمانی در ادامه سخنان خود ابتکار و خلاقیت نیروی بسیج کشور در تمام عرصه ها را قابل تحسین دانست و گفت: توانمندی‌های نیروی بسیج در ساخت  پهباد بدون سرنشین و موشک‌های فطرس با برد 2500 کیلومتری خود گوشه‌ای از توانمندی های بسیج است.

امام جمعه بافق، رجز خوانی استکبار جهانی در مورد انقلاب اسلامی را بیهوده دانست و عنوان کرد: به برکت لطف الهی و بصیرت و آگاهی جوانان بسیجی، امروز دشمن از صحنه خارج شده است.

وی همچنین به توطئه های آمریکا در طول تاریخ انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: آمریکا و همدستانش در طول انقلاب اسلامی حرکت هایی چون ایجاد قومیت های مختلف، ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی، برنامه کودتا در داخل کشور، برای برچیدن نظام انجام داده است که با اقتدار نیروی بسیج و جوانان همواره با شکست روبه رو شده است.

سلیمانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته با اشاره به تحلیل سبک زندگی در نظام اسلامی پرداخت و گفت: اگر انسان در جامعه از سبک زندگی که قرآن ترسیم کرده است، الگو پذیری کند همواره در آرامش زندگی می کند و جامعه نیز و رشد و بالندگی با معنویت به کمال می رسد.

وی تحلیل آیاتی از سوره مومنون در این زمینه پرداخت و بیان کرد: خضوع و خشوع علامت انسان مومن است که رعایت آن همراه با کرامت نفس و عزت است.