نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شورای اجتماعی شهرستان بافق تشکیل جلسه داد

شورای اجتماعی شهرستان بافق تشکیل جلسه داد


شورای اجتماعی شهرستان بافق تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق در این نشست که با حضور امام جمعه ، فرماندار ، مدیر کل بهزیستی استان و اعضای این شورا در محل فرمانداری بافق تشکیل شد فرماندار بافق ضمن عرض خیر مقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و نیز گرامیداشت هفته بهزیستی ، تلاش و جدیت دست اندرکاران این امر را ستود و افزود : در حال حاضر 12 موسسه و مرکز مشاوره با مجوز بهزیستی در سطح شهرستان مشغول به فعالیت هستند .

مدیر کل بهزیستی استان نیز در این نشست با تبریک اعیاد شعبانیه و تریک سی ام سال تاسیس سازمان بهزیستی گفت: هفته بهزيستي امسال با شعار همت مضاعف، کار مضاعف براي بهتر زيستن آغاز شده و وظیفه شناساندن اين سازمان به تمام اقشار مختلف مردم باعث مي شود تا همه بتوانند عادلانه از خدمات اين سازمان بهره مند شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: امور محوله به سازمان بهزیستی بیش از 50 مورد را شامل میشود که نگهداری از کودکان و زنان بی سرپرست ، امور مربوط به سالمندان ، امور معلولین از جمله امور محوله  به سازمان بهزیستی هستند.

دکتر رحیمی نسب افزود : در حال حاضردر استان 40 هزار نفر معلول وجود دارد که بیش از 20 هزار نفر از آنها تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته اند . وی در ادامه گفت: هم اکنون 200موسسه خیریه ، 27 مرکز مشاوره ، 40 مرکز ترک اعتیاد در حال فعالیت می باشند .

دکتر رحیمی نسب درمقایسه ساخت وساز واحد مسکونی ویژه معلولین در طی این سی سال گفت : طی 25 سال گذشته حدود 120 واحد مسکونی بهزیستی به مددجویان و معلولین واگذار کرده که این در 5 سال اخیر در دولت نهم و دهم این رقم به 1367 واحد مسکونی رسیده است

لازم بذکر است در سفر مدیر کل بهزیستی استان به بافق چندین برنامه از جمله دیدار با امام جمعه بافق ،  افتتاح مکتب القرآن شادروان شهید قاسمیان با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ريال ، افتتاح نمایشگاه تهاجم فرهنگی با مشارکت موسسه فرهنگی باران امید بافق ، افتتاح 8 باب واحد مسکونی ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی با اعتباری بالغ بر 125 میلیون تومان و افتتاح مرکز آموزش و توان بخشی ذهنی بالای 14 سال شامل برنامه های این سفر یکروزه بود.