نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فرماندار بافق : افراد مشهور نابینا، افرادی هستند که جهان با استعداد و شجاعت آن‌ها، روشن شده است.

فرماندار بافق : افراد مشهور نابینا، افرادی هستند که جهان با استعداد و شجاعت آن‌ها، روشن شده است.


ديدار فرماندار با اعضاي تيم گلبال نابينايان بافق

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، فرماندار به همراه مدير بهزيستي بافق با اعضاي تيم گلبال نابينايان بافق ديدار كرد.

گفتني است در اين ديدار كه پنجشنبه شب در مجموعه ورزشي تختي بافق رخ داد ،‌مربي تيم گلبال بافق به ارائه گزارشى در خصوص آمادگى ورزشكاران پرداخت .

در ادامه "حسين ندافيان"فرماندار بافق جهت تشويق اعضاي تيم گلبال بافق گفت: نابینایی فقدان کامل درک نور است كه بیشتر مردم اعتقاد دارند ما با چشمانمان می‌بینیم با این حال، حقیقت این است که این مغز ماست که آنچه فکر می‌کنیم و می‌بینیم ، درک می‌کند.

ندافيان افزود: افراد مشهور نابینا در بسیاری از حوزه‌هاي مختلف جهان را تغییر داده‌اند، در بخش‌هایی چون سیاست، علم، هنر و ورزش ، آن‌ها موفق شدند چرا که اجازه ندادند تا عدم درک خارجی نور، نور درونی آن‌ها را خاموش کند، این‌ها افرادی هستند که جهان با استعداد و شجاعت آن‌ها، روشن شده است.

فرماندار بافق اضافه كرد: درصورت حمايت از اين ورزشكاران كه از ديدن دنيا محروم هستند آنها مي توانند به جايگاههاي بهتري دست پيدا كنند و براي شهرستان افتخار كسب نمايند .

شايان ذكر است در این بازی که دو نیمه ده دقیقه*ای دارد چشمان همه بازیکنان بسته*است و آنها باید سعی کنند توپ را با دست به درون دروازه تیم مقابل وارد کنند.

پرتاپ توپ بايد به گونه اي باشد كه قبل از سه متر به زمين بخورد وطول هجده متر زمين رادر زمان كوتاهي طي كند وهنگام پرتاپ هيچگونه صداي جانبي از جانب پرتاپ كننده نبايد شنيده شود چرا كه تنها حس تشخيص براي دروازه بان نابينا ، حس شنوايي است كه با زنگوله هايي كه در توپ قرار دارد ناشنوا مسير حركت توپ را تشخيص داده و جهت گرفتن توپ اقدام مي كند.