نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فرماندار بافق: 13آبان پیام بیداری نسل امروز انقلاب است

فرماندار بافق: 13آبان پیام بیداری نسل امروز انقلاب است


فرماندار بافق: 13آبان پیام بیداری نسل امروز انقلاب است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، " حسین ندافیان" در  جلسه هماهنگي مراسم يوم ا.. 13 آبان که یکشنبه مورخ 8/8/89 با حضور مسئولین ادارات شهرستان در محل فرمانداری بافق برگزار شد با گرامیداشت ایام‌الله 13 آبان و هفته بسیج دانش‌آموزی اظهار داشت: حضور باشکوه دانش‌آموزان و دانشجویان در مراسم راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان مایه سربلندی ملت بزرگ ایران و الهام‌بخش بیداری اسلامی در منطقه است.

فرماندار بافق با اشاره به خیزش‌های اسلامی در منطقه و عدالت‌خواهی مظلومان در سراسر جهان به ویژه در کشورهای اروپایی افزود: امسال مراسم راهپیمایی 13 آبان با توجه به اینکه حرکت‌های اسلامی کشورهای منطقه به اوج خود رسیده از حساسیت خاصی برخوردار است و باید این مراسم با شکوه خاص و حضور حماسی دانشجویان و دانش‌آموزان و همه قشرهای مردم برگزار شود.

ندافیان با اشاره به روحیه بالای دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: پیشرفت‌های علمی و فرهنگی دانش‌آموزان در سنگر علم و دانش نشأت گرفته از همین روحیه است و امروز با تمام وجود از آرمان‌های شهدا و ارزش‌های انقلاب و اسلام به شایستگی دفاع می‌کنند.

ندافیان با اشاره به اینکه 13 آبان بیانگر سه رخداد بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، افزود: سه رخداد تبعید امام راحل در سال 1343، شهادت جمعی از دانش‌آموزان در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام به قدری عظیم و مهم بود که حضرت امام (ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.

فرماندار بافق در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط اما نشانگر بالا بودن بینش سیاسی و تفکر ناب اسلامی آنان بوده است و همین امر سبب شده تا جنبش‌های دانشجویی در طول تاریخ انقلاب تاثیرگذار باشند.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری و شرکت همه دستگاه‌های شهرستان در راهپیمایی 13 آبان خاطرنشان کرد: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم تمام تمهیدات لازم صورت گرفته است.

شایان ذکر است هم‌سرایی سرود انقلاب توسط  313 دانش‌آموز، برگزاری نمایشگاه عکس و کاریکاتور توسط دانشجویان، برگزاری ایستگاه نقاشی، معدوم کردن آدمک‌های سران استکبار، انجام حرکات رزمی ورزشی توسط دانش‌آموزان و ... از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای روز 13 آبان در بافق است.

گفتنی است مراسم راهپیمایی روز 13 آبان در بافق ساعت 10 و 30 دقیقه صبح از محل بسیج واقع در بلوار حضرت امام (ره) آغاز و در مسجد جامع با قرائت قطع‌نامه و شرکت در نماز جمعه به پایان خواهد رسید.