نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مرحله دوم انتخابات مجلس در بافق، مکانیزه است

مرحله دوم انتخابات مجلس در بافق، مکانیزه است


رئيس ستاد انتخابات شهرستان بافق:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، معاون فرماندار بافق در اولین نشست عوامل اجرایی انتخابات نهمين دوره  مجلس شورای اسلامی در شهرستان بافق  از مکانیزه بودن مرحله دوم انتخابات در این شهرستان خبرداد.

نهمين دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در بافق همزمان با سراسر کشور در دوازدهم اسفند سال گذشته با حضور 95درصدی مردم این شهرستان برگزار شد که هیچ  کدام از نامزدهای انتخاباتی نتوانستد اکثریت آراء را کسب کنند و در نتیجه انتخابات در حوزه انتخاباتی مهریز، بافق، ابرکوه ، بهاباد و خاتم به مرحله دوم کشیده شد.

علیرضا صمدی در این نشست با اشاره به نحوه انجام مراحل رای گیری به صورت مکانیزه افزود: همه عوامل اجرایی و کاربران باید با آموزش و برنامه ریزی صحیح جهت اخذ رای به صورت مکانیزه در تمامی شعبه های رای شهرستان اقدام کنند.

وی  بر ضرورت آموزش های لازم به شهروندان بافقی جهت آشنایی با  انجام امور مربوط به نحوه رای گیری و مراحل رای گیری به شیوه مکانیزه تاکید کرد.

معاون فرماندار بافق در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از حضور بی نظیر مردم بافق درمرحله  اول انتخابات گفت: بدون شک مردم بافق همچون گذشته در این دوره از انتخابات نیز با حضور حداکثری خود در پای صندوق‌های رای برگ زرین دیگری بر افتخارات خود می‌افزاید.

وی خاطر نشان کرد : حضور مردم پای صندوق های رای ، دشمنان نظام و انقلاب را مایوس کرده و سربلندی و عزت و افتخار را برای کشور به ارمغان می آورد.

معاون فرماندار بافق تصریح کرد: رعایت قانون و امانتداری به عنوان دو عنصر اصلی در روند برگزاری انتخابات از سوی عوامل اجرایی و نظارتی، موجب جلب اعتماد عمومی و حضور دشمن شکن مردم در پای صندوق‌های رای خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حضور حداکثری مردم در مرحله اول  انتخابات اقتدار نظام را ثبیت  کرد بیان داشت : مردم همچون گذشته با حضور حداکثری در عرصه انتخابات به دشمنان نشان خواهند داد که تا آخر پای اهداف انقلاب، امام، رهبری و حفظ ارزش‌های نظام ایستاده اند.

مسئول کمیته فناوری و اطلاعات ستاد انتخابات بافق نیز در این نشست با اشاره به این که 24 نفر از کارشناسان کامپیوتر کار پشتیبانی فنی انتخابات را انجام می دهند گفت: آموزش مردم در مکان های مختلف که حضور بیشتری دارند امری ضروری است که تا قبل از روز رای گیری باید این کار صورت گیرد.

مهدی فتاحی خاطر نشان کرد: تمام کاربران بايد مسلط به استفاده از رايانه و قادر به کنترل و پايدار نگه داشتن آن در مواقع اضطراري باشند.

در پایان این نشست اعضاء هیئت های  اجرائی ، نظارت و بازرسی انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی در زمینه چگونگی آموزش عوامل و شهروندان بافقی با نحوه چگونگی اخذ رای به صورت مکانیزه در شعبه های اخذ رای در شهرستان و فراهم نمودن امکانات مورد نیاز جهت انجام این امر مهم برنامه ریزی کردند.

شايان ذكر است ،مردم شهرستان بافق در مرحله اول انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از 22هزار و 800 برگه رأی را در صندوق‌های اخذ رأی ریختند و حضوری بی سابقه را رقم زدند.