نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون وزیر راه:توسعه حمل و نقل ریلی ؛ نیاز توسعه همه جانبه ایران اسلامی

معاون وزیر راه:توسعه حمل و نقل ریلی ؛ نیاز توسعه همه جانبه ایران اسلامی


معاون وزیر راه:توسعه حمل و نقل ریلی ؛ نیاز توسعه همه جانبه ایران اسلامی
عبدالعلی صاحب محمدی که روز دوشنبه به همراه استاندار یزد از شهرستان بافق بازدید کرد، طی سخنانی در کارخانجات تعمیرات لکوموتیو بافق با اشاره به اهمیت شبکه حمل و نقل ریلی، گفت: امروزه موضوع حمل و نقل ریلی در کشور، جای خود را باز کرده است و رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) ، ریاست جمهور وهمه مسئولان نیز بر ضرورت آن تاکید دارند.
وی افزود: در ستاد مدیریت مصرف سوخت کشور، بسته سیاستی خوبی ارائه شده است که می تواند انتظارات وزارت راه در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی را برآورده نماید.
 معاون وزیر راه و ترابری ، خصوصی سازی را از رویکردهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان ساخت: تاکنون 7شرکت  از مجموع 15 شرکت وابسته به راه آهن واگذار شده و 2 شرکت دیگر درحال واگذاری است.
صاحب محمدی ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم تمامی شرکتهای وابسته به راه آهن را به بخش خصوصی واگذارنمائیم.
 این مقام مسئول از تامین ناوگان وماشین آلات ریلی ، بهره برداری و تعمیر، نگهداری و راهبری به عنوان 3 حلقه خصوصی سازی در ناوگان ریلی کشور یاد کرد.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه استان یزد،شاهراه خطوط ریلی کشور است، تصریح کرد: با دو خطه شدن مسیر بافق – بندرعباس، ظرفیت بارگیری در این مسیر 2 و نیم برابر افزایش می یابد.
برقی کردن مسیر بافق – بندرعباس نیز از دیگر مسائلی بود که معاون وزیر راه از قرار گرفتن آن در دستور کار راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبرداد.
استاندار یزد و معاون وزیر راه و ترابری در سفر به شهرستان بافق از کارگاه پل سازی تکنیک، کارخانجات تعمیر لکوموتیو، پروژه دوخطه بافق – طبرکوه،  ایستگاه های بافق و مبارکه و همچنین پاسگاه انتظامی راه آهن بازدید کردند.
به دنبال این سفر نشستی با حضور استاندار يزد ، معاون وزير راه و ترابري و مديرعامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران و جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي استان و شهرستان بافق در محل استانداری یزد برگزار شد  
محمدرضا فلاح زاده در ابتداي اين نشست با اشاره به ويژگي هاي ممتاز استان يزد گفت: استان يزد سومين استان پهناور كشور با پيشينه غني و جذاب فرهنگي، تاريخي و علمي است.
وي افزود: يزد، مركز تقسيم چهار راه راه آهن كشور است و در صورت راه اندازي راه آهن يزد به شيراز، 3 راه آهن طولي كشور نيز به هم متصل خواهند شد.
فلاح زاده با بيان اين كه 40 درصد از بارگيري كل كشور مربوط به راه آهن يزد است اضافه كرد: براساس آمار در هرسه دقيقه يك واگن در يزد بارگيري مي شود.
استاندار يزد با اشاره به اين كه روزانه بيش از 4 هزار مسافر در اين استاناز طريق راه آهن جابجا مي شوند اظهار داشت: همه اين خدمات و اقدامات ارزشمند درحوزه حمل و نقل ريلي از بركت نظام مقدس جمهوري اسلامي است.
استاندار يزد با اشاره به قابليت و ظرفيت بالاي استان يزد به منظور توسعه حمل و نقل ريلي از آمادگي استان براي گسترش بيشتر اين حوزه خبرداد.
در ادامه اين نشست معاون وزير راه وترابري و مديرعامل راه آهن جمهوري اسلامي با اشاره به سابقه درخشان تاريخي وباستاني استان يزد و سخت كوشي، تدين و توكل مردم اين ديار ، موقعيت يزد را براي توسعه صنعت حمل و نقل ريلي مناسب ارزيابي كرد.
"عبدالعلي صاحب محمدي" از كشور ايران به عنوان شاه راه حد فاصل آسيا و اروپاو با موقعيت استثنايي براي تبديل شدن به كريدور شمال به جنوب و غرب به شرق در منطقه ياد كرد و گفت: به رغم تلاشهاي خوبي كه تاكنون در اين حوزه صورت پذيرفته است اماهنوز جا براي كار بسيار است و بايد مطابق با شان حمل و نقل ريلي با آن برخوردشود.
وي از تدوين بسته اي فشرده براي توسعه حملو نقل ريلي در كشور خبر داد و افزود: اميدواريم در آينده نزديك شاهد توسعه جدي تراين حمل و نقل در كشور باشيم.
معاون وزير راه وترابري با بيان اين كه يكي از برنامه هاي راه آهن كل كشور، توجه به مشاركت استانهادر توسعه حمل و نقل ريلي است خاطرنشان كرد: از آنجا كه منابع موجود كفاف توسعه ريلي را نمي دهد لذا تلاش خود را بر روي جذب سرمايه گذاري متمركز كردهايم.
وي در پايان از تلاش مسئولان استان يزد درتوجه به توسعه و گسترش حمل و نقل ريلي در استان قدرداني كرد.
در ادامه اين نشست پيرامون راه اندازي ايستگاه مباركه بافق ، پيگيري خط دوم راه آهن يزد به طبركوه، مصوبات سفر هيات دولت در حوزه حمل و نقل ريلي،بازسازي واگنها، بهسازي و نوسازي ايستگاههاي جابجايي مسافر و..... بحث و تبادل نظرصورت پذيرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد
  
منبع خبر: روابط عمومی فرمانداری بافق