استاندار یزد تاکید کرد؛

تدوین نقشه مهندسی فرهنگ استان؛ راهبردی‌ترین موضوع شورای فرهنگ عمومی/ اعلام آمادگی استان نسبت به حمایت از برنامه‌های قرآنی کانون مساجد/آموزش مهارت مواجهه صحیح دانش آموزان با مسائل در طرح «لیگ جهاد تبیین دانش آموزی»

استاندار یزد با تاکید بر ضرورت ارزیابی نتایج نشست‌های شورای فرهنگ عمومی استان گفت: تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان و تنظیم برش سالیانه این سند، راهبردی‌ترین موضوع شورای فرهنگ عمومی استان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، نشست شورای فرهنگ عمومی استان با حضور نماینده ولی فقیه در استان یزد و استاندار برگزار و ضمن رونمایی از نقشه مهندسی فرهنگی استان، گزارش «لیگ ج ..هاد تبیین دانش آموزی» و طرح «مسجد پایگاه قرآنی» ارائه شد.  
 
استاندار یزد در این نشست، با تاکید بر ضرورت ارزیابی نتایج نشست‌های شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: در این راستا، اثربخشی، میزان اجرای مصوبات و موضوعات مورد بررسی در ۱۳ نشست برگزار شده در این شورا مشخص شود.
 
مهران فاطمی تدوین نقشه مهندسی فرهنگی استان را راهبردی‌ترین موضوع شورای فرهنگ عمومی دانست و گفت: طرح‌ها و پیشنهادات قابل طرح در این شورا بر اساس سرفصل‌های این نقشه بررسی و دستور کارهای غیر هدفمند از جلسات حذف شود.  
 
وی با تاکید بر لزوم تهیه و تدوین برش سالیانه نقشه مهندسی فرهنگی استان تصریح کرد: در راستای پشتیبانی، پیگیری و اجرای دقیق برنامه ها سهم دستگاه‌های استان مشخص و بر اساس آن گزارشات لازم ارائه شود.
 
استاندار یزد با اشاره به اهمیت مسئله تخصیص اعتبارات برنامه‌های فرهنگی استان گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نسبت به تنظیم برنامه های سالیانه متناسب با اعتبارات فرهنگی و اعتبارات دستگاه‌های استانی اقدام کند.
 
وی با تاکید بر رصد و پایش هر ۶ ماه یک بار نقشه مهندسی فرهنگی استان و ارائه گزارش نتایج آن به شورای فرهنگ عمومی، افزود: این نقشه با ایجاد هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌ها، حرکت فرهنگ عمومی استان را مبتنی بر ریل گذاری نقش مهندسی فرهنگی هدایت خواهد کرد.
 
فاطمی در همین راستا ادامه داد: همچنین مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی استان و در قالب سند یزد نوین بحث تحول حوزه فرهنگ نیز در مراحل پایانی قرار داشته و به زودی در نشست‌های شورای فرهنگ عمومی استان ارائه خواهد شد.
 
وی در ادامه توجه خاص به قرآن کریم را از مهم‌ترین وظایف و اقدامات فرهنگی مورد پیگیری در استان برشمرد و گفت: توجه ویژه بر «قرائت و تدبر در آیات قران» در دستور کار شورای فرهنگ عمومی و اداره کار فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار گیرد.
 
استاندار یزد با اعلام آمادگی نسبت به حمایت از برنامه‌های قرآنی کانون مساجد استان عنوان کرد: طی ابلاغیه ای به تمامی شهرداران شهرستان‌ها بر لزوم حمایت خاص از طرح کرسی‌های تلاوت قران مخصوصاً در ایام فراغت تابستان تاکید خواهد شد.
 
وی طرح ۴۰۰۰ حافظ قرآن به نیت ۴۰۰۰ شهید استان یزد را طرحی تحولی در این حوزه دانست و گفت: این طرح ملی که با توصیه‌های آیت الله ناصری و پیگیری مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و به دست شهید رئیسی به افتتاح رسید باعث ایجاد یک جریان فرهنگی در کشور می‌شود.
 
فاطمی با بیان اینکه طرح «لیگ ج ..هاد تبیین دانش آموزی» آموزش مهارت مواجهه صحیح دانش آموزان با مشکلات و مسائل را به همراه خواهد داشت، اظهار کرد: آموزه‌های معرفتی، بصیرتی و مهارتی در تجهیز دانش آموزان برای پاسخگویی به شبهات تاثیر بسیار زیادی دارد.
 
وی در ادامه با اشاره به برگزاری «سوگواره عاشورایی یزد حسینیه ایران» گفت: یزد یکی از معدود استان‌های غنی نسبت به فرهنگ قران و اهل بیت است، لذا هماهنگی‌های بین دستگاهی در راستای حمایت از این طرح در دستور کار استان قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات