سرپرست فرمانداری بافق خبر داد:

سفر گردشگران به بافق ۸۷ درصد افزایش یافت

فرماندار بافق با بیان اینکه طبق آخرین جمع بندی ، نوروز امسال ۱۸۵ هزار و ۵۴۷ گردشگر از جاذبه‌های شهرستان بازدید کردند گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۷ درصد افزایش نشان می دهد.

سرپرست فرمانداری بافق با اشاره به اینکه این آمار مربوط به ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین امسال است افزود: افزایش شمار گردشگران نوروزی امسال به خاطر شرایط کرونایی و اعمال محدویت های نوروز ۲ سال گذشته است.

محمد علی صمیمی اظهار کرد: از این تعداد مسافر،  ۱۶۰ هزار نفر از مکان های گردشگری و بقیه از بناهای تاریخی دیدن کردند.

به گفته رییس ستاد تسهیلات نوروزی بافق، ۱۳۳۶ مسافر نوروزی در هفت مدرسه، ۲ هتل و ۱۱ بومگردی شهرستان اقامت داشتند و همه امکانات رفاهی برای این عزیزان از قبل پیش بینی شده بود تا گردشگران با خاطره شیرین منطقه را ترک کنند.

وی با اشاره به اینکه بقیه مسافران در خانه اقوام یا منزل شخصی خود در روستاهای شهرستان سکونت داشتند تصریح کرد: بیشترین بازدید از مکان های گردشگری مربوط به سوم فروردین  با  حدود ۲۰۰ نفر و ششم فروردین ( روز بافق) با تعداد سه هزار و ۶۷۴ نفر بود.

سرپرست فرمانداری با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروزی همه ادارات خدمت رسان ، نیروی انتظامی، بهداشت و درمان و هلال احمر به صورت آماده باش در همه مناطق حضورداشتند خاطرنشان کرد: در این مدت هیچ حادثه ناگوار رخ نداد و مسافران نوروزی با سلامت و خاطری آسوده تعطیلات مربوطه را سپری کردند.

به گفته وی ، مهمترین سوغات شهرستان خرما و محصولات حصیری از قبیل: پادری، بادبزن، کلاه، جاروب و از این دست بود که مسافران هنگام ترک بافق به همراه داشتند.

امامزاده عبدالله بن موسی کاظم (ع)، مسجد جامع، خانه وحشی بافقی ، گردشگاه آبشار، قلعه تاریخی باقر آباد، تلماسه های صادق آباد، چنار کهنسال روستای باجگان، منطقه شادکام، روستای تاریخی قطرم( ماسوله استان یزد) روستاهای پر شکوفه خوسف و بشکان و پیر مراد از مهمترین جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان بافق است.