لزوم مشارکت تمامی مسئولین سازمان ها و نهادها در زمینه پیشگیری از سرطان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداریزد گفت: باتوجه به وضعیت سرطان در یزد، همت تمامی مسئولین سازمان ها و نهادهای استان را در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه پیشگیری از ابتلا هرچه بیشتر افراد به این بیماری را می طلبد.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد علی اکبر عزیزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در نشست کار گروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت استان یزد گفت: باتوجه به وضعیت سرطان در یزد، همت تمامی مسئولین سازمان ها و نهادهای استان را در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در زمینه پیشگیری از ابتلا هرچه بیشتر افراد به این بیماری را می طلبد.

وی افزود: بر همین اساس مسئولین تمام سازمان‌ها و نهاد‌های استان موظف هستند در زمینه کاهش بیماری سرطان و پیشگیری از این بیماری صعب العلاج همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی داشته و تمام توان خود را به کار گیرند تا شاهد کاهش ابتلا به این بیماری در سطح استان باشیم.

عزیزی ادامه داد: همچنین دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تهیه و تکمیل بانک اطلاعاتی جامع از تمام دسته بندی های این بیماری و بیماران به منظور برنامه ریزی دقیق تر و ارائه هرچه بهتر خدمات و تصمیم گیری ها اقدام نماید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به ضرورت غربالگری به موقع در استان افزود: غربالگری در سنین که در معرض خطر هستند به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم با تشخیص به موقع این بیماری شاهد کاهش آمار ابتلا به سرطان در استان باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی شیوع سرطان چه در سطح دنیا و چه در کشورما دخانیات است افزود: متاسفانه شاهد میل به استفاده از قلیان و دخانیات در خانواده ها هستیم که در این زمینه باید با ایجاد برنامه های متعدد و فرهنگ سازی بیشتر، آثار و ارتباط دخانیات با ایجاد سرطان را برای خانواده ها تشریح شود تا با کاهش استفاده از دخانیات در کشور و در سطح استان شاهد کاهش آمار ابتلا به سرطان در این زمینه باشیم.

مطالب مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.
افزودن نظرات